fbpx

JakiEkogroszek.pl

katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Zanieczyszczone powietrze, wysokie rachunki za opał - czy tylko z tym kojarzy się nam sezon grzewczy? Jeśli tak, to pora to zmienić. Wybierając odpowiednie „paliwo” do ogrzewania domu, możemy zadbać o środowisko i zmniejszyć wydatki z domowego budżetu. Ekogroszek Extra Premium + firmy Energo to opał wydajny, ekologiczny i wygodny w użytkowaniu.

W ostatnich latach sposób ogrzewania domów przechodzi transformację. Odchodzimy od „kopciuchów”, czyli przestarzałych pieców węglowych, na rzecz ekologicznych instalacji grzewczych. Zaliczają się do nich m.in. niskoemisyjne kotły na ekogroszek. Dzięki nim można ogrzewać dom taniej i z lepszym skutkiem dla środowiska. Czy wystarczy jednak tylko wymienić kocioł? Aby piec najnowszej generacji pracował efektywnie i ekonomicznie trzeba palić w nim równie nowoczesnym i wydajnym paliwem. Nasz Ekogroszek Extra Premium + jest paliwem idealnym do pieców z paleniskiem retortowym klasy „5”. To produkt najwyższej jakości, który uzyskujemy dzięki innowacyjnej technologii wzbogacania i oczyszczania węgla na sucho – mówi Orest Michalczuk, Dyrektor Handlowy w firmie Energo.

Produkt posiada atest paliwa ekologicznego, tzw. „znak bezpieczeństwa ekologicznego” przyznawany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. Taki certyfikat świadczy o tym, że jest to paliwo wysokiej jakości, a spalanie go nie jest bardzo szkodliwe dla środowiska.

 

Dobry wybór daje dobre efekty

Ekogroszek Extra Premium + to opał nowoczesny, pozyskiwany z najlepszych gatunków węgla. Stosowanie go oznacza szereg korzyści dla użytkowników i jest dobre dla środowiska naturalnego.

  • Jest wydajny. Ma wysoką kaloryczność (inaczej wartość opałową) w przedziale od 26 do 28 MJ/kg. Oznacza to, że spala się on dłużej niż inne paliwa stałe. W praktyce wygląda to tak, że nie musimy tak często dosypywać go do pieca, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w kotle. Mając tak wydajny opał, zaoszczędzamy na wydatkach na ogrzewanie.
  • Jest ekologiczny. Emituje małą ilość szkodliwych substancji, dzięki czemu nie powstaje niebezpieczny dla naszego zdrowia smog. Wyróżnia się też niską zawartością siarki. Zawiera jedynie do 0,5 proc. tego pierwiastka.
  • Jest wygodny w użytkowaniu. Od innych rodzajów ekogroszku odróżnia się tym, że zawartość popiołu ma na poziomie 3 proc. To najniższa zawartość popiołu na rynku! Ponadto nie jest podatny na koksowanie. Spiekalność Ekogroszku Extra Premium + jest bliska zeru. Warto też dodać, że opał ten pakowany jest w worki, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku w kotłowni.

Wybierając dobry opał, wiele zyskujemy: zużywamy mniej paliwa, oszczędzamy na wydatkach na ogrzewaniu, nie tracimy czasu na sprzątanie i obsługę pieca oraz zapewniamy sobie i najbliższym czyste powietrze.


ENERGO Sp. z o.o w Bielsku Podlaskim
ul. Kleszczelowska 84a
17-100 Bielsk Podlaski
tel. 500 547 667
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.energobielsk.pl

Artykuł sponsorowany