fbpx
katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Test ekogroszku

Błękitny WęgielProducent na worku podaje, że węgiel ma wartość opałową na poziomie 27 MJ/kg, niską spiekalność do 5 RI, zawartość popiołu w przedziale 5-6% i zawartość siarki 0,3%. Granulacja ma być drobna 3-25mm. Dodatkowo możemy przeczytać, że jest to paliwo bezdymne, które w znaczący sposób redukuje emisję pyłów.

Czytaj więcej...

Według producenta ekogroszek ma wartość opałową w przedziale 26-28 MJ/kg (na worku podane powyżej 26 MJ/kg), zawartość popiołu do 4% (na worku do 5%), zawartość siarki 0,5%, uziarnienie 5-25 (na worku 8-25), spiekalność 0 RI. Jest to typ węgla 31.2 (płomienny).

Czytaj więcej...

Test ekogroszku SaharaNa worku znajdziemy informację, że ekogroszek Sahara na wartość opałową na poziomie 26-28 MJ/kg, popiołu 10%, siarki poniżej 0,6%, a wilgotność 10%. Dodano również hasła typu „Zawsze suchy węgiel”, „100% węgiel kamienny”, „Dla wymagających”. Dystrybutorem jest firma BRIK sp. z o.o.

Czytaj więcej...

Test ekogroszku Jaret Plus TauronDostawa odbywa się w standardowy sposób, czyli kurierem. Palety są nietypowe, ponieważ jedna zawiera 800 kg węgla, a nie tonę, jak to jest zazwyczaj. 
Ekogroszek został zamówiony na przełomie wiosna-lato. Był suchy. Na duży plus są czyste worki. Widać, że są świeżo zapakowane, a dostawa pochodzi bezpośrednio od producenta.

Czytaj więcej...

Test dotyczy ekogroszku Patriot Gold. Został on zakupiony w hipermarkecie. Jego parametry to: 26-28 MJ/kg, poniżej 0,6% zawartości siarki, 2-6% popiołu, 5-12% zawartości wilgoci i granulację 5-25 mm. Ma takie same wartości jak ekogroszek Patriot Plus.
Worki wydają się solidne. Żaden się nie rozerwał. Posiadają mikrowentylację.

Czytaj więcej...

Ekogroszek kupiłem z sieci sklepów Obi w cenie 24,99 zł za worek, co daje prawie 1000 zł za tonę. Jest to wyższa kwota niż podana na stronie bartex-wegiel.pl. Pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy to sposób magazynowania węgla. Palety stoją na zewnątrz, nieosłonięte przed deszczem. Jeśli więc zależy nam na suchym ekogroszku, pewniejszym rozwiązaniem będzie zamówienie go bezpośrednio u producenta.
Ekogroszek pakowany jest standardowo po 25 kg. Worki są dość cienkie, ale wydają się być wytrzymałe. Żaden nie pękł przy przenoszeniu. Na pewno są wygodniejsze i (jeśli można tak to nazwać) przyjemniejsze w dotyku.

Czytaj więcej...

Ekogroszek został zakupiony w lokalnym składzie. Wybór padł na najtańszy i mający najsłabsze parametry Spark Classic. Na początek przyjemne zaskoczenie. Węgiel ma znacznie niższą cenę niż ta podana na stronie producenta. Tona kosztowała 870zł, a transport 40 zł. Ostra zima, zaspy, lód na drodze oraz opady śniegu to warunki jakie miały miejsce podczas dostawy. Mały, dostawczy samochód poradził sobie bez problemu. Panowie wyładowali węgiel we wskazane miejsce. Jest to dobre rozwiązanie dla osób posiadających domy z dala od głównych dróg.

 

Czytaj więcej...