fbpx
katalog, ceny, testy, analizy, promocje


Marzec nie tylko rozpoczyna sezon cieplejszej pogody, ale także przynosi posezonowe obniżki cen. Tradycyjnie, korzystniejsze ceny utrzymują się mniej więcej do maja, po czym zazwyczaj rosną. Przeglądając dostępne oferty, można zauważyć, że większość sprzedawców znacząco obniżyła ceny, oferując dodatkowo różnego rodzaju rabaty, bonusy czy darmową dostawę. Przejdźmy zatem do szczegółów.


Pierwszym wydarzeniem, które warto odnotować, jest obniżka cen w Tauronie. Na stronie producenta widnieje cena 1024 zł za paletę ekogroszku JARET plus. Należy jednak pamiętać, że jest to cena za 800 kg węgla. Po przeliczeniu koszt jednej tony wraz z transportem to 1500 zł.

O 250 złotych taniej można kupić ekogroszek w PGG. Spółka proponuje kod rabatowy dla tzw. „Aktywnych klientów”. Z tej opcji mogą skorzystać tylko osoby, które kupiły węgiel w okresie od 1 września 2022 r. do 31 sierpnia 2023 r. Co więcej, rabaty można zrealizować tylko w wyznaczonym okresie. Czytając ofertę można odnieść wrażenie, że PGG mentalnie nadal jest w okresie kryzysu związanego z brakiem opału, który dawno minął.
Cena w promocji jest łatwa w wyliczeniu. Dla ekogroszku workowanego bon pokrywa koszt transportu kurierem. Cena więc wraz z dostawą to 1550 zł za tonę.

Czy można taniej? Oczywiście. W zestawieniu znajduje się co najmniej kilka tańszych opcji.
Firma Anmag znacząco obniżyła cenę ekogroszku z importu zachodniego. Cena to 1300 zł, a transport ma kosztować 150 zł. Łącznie cena wyniesie więc 1450 zł za tonę.
Ekogroszek Comfort z firmy Sambudrol można zakupić za 1459 zł z dostawą. Tyle samo kosztuje ekogroszek Standard z firmy Ałtaj. Dopłacając 17 zł do tony, można zakupić od tego samego producenta ekogroszek w wersji Premium.

Ekogroszków w cenie nieco powyżej 1500 zł jest całe multum. Szukać można w firmach Bartex, Sobianek, Najlepszy Ekogroszek, Energo czy Atex.
W kolejnych tygodniach z pewnością pojawią się kolejne okazje zakupowe, o czym będę na bieżąco informował. Dodam jeszcze, że z zakupem warto wstrzymać się do czasu lepszej, bezdeszczowej pogody. Jest wtedy większa szansa, że dostarczony opał będzie suchy.

Na zakończenie zachęcam do odwiedzenia platformy Pellet4future, gdzie ostatnio pojawiło się wiele nowych ofert, również tych w atrakcyjnych cenach.Link
 do zestawienia.
Wszystkie produkty znajdziesz również w katalogu ekogroszków.