Komin do montażu na zewnątrz – rodzaje i zastosowanie

Komin do montażu na zewnątrz pozwala szybko uruchomić dodatkowe lub główne urządzenia grzewcze. Zewnętrzne kominy systemowe wybierają inwestorzy, którzy decydują się na montaż kominka gazowego, na drewno lub innego pieca atmosferycznego. Nowoczesne systemy kominowe pozwalają także na montaż zaawansowanych kotłów kondensacyjnych, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne.

Kominy zewnętrzne – izolowane i koncentryczne

Na rynku jest wiele rodzajów kominów zewnętrznych. Niektóre z nich oferuje się jako uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się z każdym rodzajem źródła ciepła. W praktyce okazuje się, że lepiej korzystać z systemów kominowych opracowanych pod kątem zastosowania określonego rodzaju urządzenia grzewczego i paliwa. Jakie są możliwości, jeżeli chodzi o zastosowanie dobrych kominów zewnętrznych?

  • Izolowane kominy zewnętrzne do pieców atmosferycznych – to systemy opracowane pod kątem urządzeń pracujących w podciśnieniu, które generują spaliny o znacznej temperaturze. Zewnętrzne kominy z warstwą izolacji z wełny mineralnej można zamontować na elewacji lub konstrukcji budynku bez dodatkowych osłon

  • Systemowe kominy zewnętrzne do kominków gazowych – to kominy koncentryczne, w których funkcje izolacji pełni płaszcz zewnętrzny, ogrzewany spalinami, które odprowadza rdzeń pełniący funkcję przewodu spalinowego.

  • Kominy izolowane do pieców niskotemperaturowych – odpowiednio uszczelnione izolowane systemy powietrzno spalinowe sprawdzają się świetnie z piecykami i kotłami kondensacyjnymi. Systemowe kominy izolowane do pieców niskotemperaturowych to doskonałe rozwiązanie. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że dostępne są także nowoczesne dwuścienne powietrzno-spalinowe kominy z uszczelką, które cieszą się popularnością na rynkach zagranicznych i sukcesywnie zdobywają zwolenników także na rynku polskim.

Kominy zewnętrzne do kominków na drewno i pelet

Montaż kominka czy pieca na olej lub gaz nigdy nie był prostszy. Wystarczy wybrać najlepsze miejsce we wnętrzu do ustawienia pieca czy kominka, a na elewacji zamontować izolowany komin stalowy. Systemowe komin MK sprawdzą się z każdym rodzajem opału. Żarskie kominy w wersji standardowej można stosować z kominkami na drewno, atmosferycznymi kotłami na olej i gaz. Do kominków na pellet zaleca się montaż modelu z rdzeniem o podwyższonej odporności na korozję, który gwarantuje trwałość w długim okresie.

Nowoczesne kominy zewnętrzne do kominów na gaz

Jeszcze jakiś czas temu zewnętrzny komin izolowany kojarzył się jako rozwiązanie do montażu kominka na drewno lub prostego kotła atmosferycznego. Żarski producent systemów kominowych wprowadził na rynek zewnętrzny komin koncentryczny dedykowany do kominków gazowych. To doskonałe rozwiązanie, które każdemu daje wybór, jaki kominek zamontować w swoim mieszkaniu, biurze czy domku letniskowym. Zewnętrzne kominy do kominków gazowych są przystosowane do pracy na sucho, w podciśnieniu.

Komin zewnętrzny do kotła kondensacyjnego

Nowoczesne systemy kominowe pozwalają również na zastosowanie kominów zewnętrznych do odprowadzania spalin z ekonomicznych kotłów kondensacyjnych. Dobrym przykładem jest zewnętrzny systemowy komin koncentryczny MK. Firma oferuje zewnętrzne kominy koncentryczne w kilku średnicach, co ułatwia dopasowanie kominka do wybranego piecyka czy kotła. Wszystkie komponenty zewnętrznych kominów koncentrycznych są specjalnie uszczelnione, aby zapewnić optymalne warunki pracy w nadciśnieniu.

 

Artykuł sponsorowany

Aktualne ceny, testy, analizy i promocje. Największy katalog internetowy ekogroszków z możliwością wyszukiwania po parametrach technicznych i kryteriach finansowych.