fbpx

JakiEkogroszek.pl

katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Ogrzewanie domu pelletem jest alternatywą dla tradycyjnych źródeł ciepła. Piec na pellet drzewny jest od nich przede wszystkim bezpieczniejszy oraz wydajniejszy. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego rodzaju kotła, to musisz wiedzieć, z jakimi wydatkami jest to związane. Przekonaj się, ile kosztuje montaż pieca na biomasę.

Od czego zależy koszt montażu pieca na pellet?

W przypadku rozwiązania, jakim jest montaż kotła na pellet, cena pieca zależy głównie od parametrów urządzenia oraz wielkości instalacji grzewczej w Twoim domu. Duży wpływ na ostateczne koszty ma także stopień przygotowania kotłowni na piec na pellet. Jeśli pomieszczenie i cała instalacja będą wymagały przeprowadzenia modernizacji, np. wymiany przewodów spalinowych, to musisz liczyć się z większymi wydatkami. Nowoczesne kotły pelletowe są jednak ekonomiczne, dlatego ostateczne koszty ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody będą niższe niż w przypadku tradycyjnych pieców na paliwa stałe.

Ile kosztuje montaż pieca na pellet w 2023 r.?

Kocioł na pellet – jak dobrać moc grzewczą?

Moc grzewcza pieca na pellet drzewny to najważniejszy parametr, jaki musisz wziąć pod uwagę. Powinna być ona dopasowana do zapotrzebowania budynku na energię cieplną. Zależy ono od:

  • ogólnej powierzchni domu,
  • technologii, w której został wykonany budynek,
  • grubości zastosowanej izolacji,
  • jakości użytych materiałów budowlanych.

Należy przyjąć, że każdy 1 kW mocy urządzenia pozwala na ogrzanie około 15 m2 domu. Oznacza to, że w budynku o powierzchni 150 m2 z powodzeniem można zastosować piec na pellet o mocy 10 kW. Jeśli chcesz mieć pewność, że w Twoim domu zawsze będzie panowała odpowiednia temperatura, to razem z montażem zleć usługę zaprogramowania termostatu pokojowego w każdym pomieszczeniu.

Ile kosztuje kompletna kotłownia na pellet?

Sam montaż pieca na pellet kosztuje około 2000 - 2500 zł. Do kosztów zakupu i instalacji samego kotła trzeba doliczyć także pozostałe wydatki na niezbędne wyposażenie kotłowni. W zależności od wybranego rodzaju pieca konieczny może okazać się zakup dodatkowo:

  • układu dostarczającego paliwo do podajnika – koszt to około 4000 - 45000 zł,
  • zasobnika ciepłej wody użytkowej – model o pojemności 150 l kosztuje około 1500 - 2000 zł,
  • pompy obiegowej oraz zasobnika – koszt jednej to około 500 zł.

W przypadku pieca na pellet niezbędne są także zawory bezpieczeństwa, które spełniają bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest ochrona instalacji grzewczych w budynkach przed nagłym i niekontrolowanym wzrostem ciśnienia.

Ile kosztuje piec na pellet do domu o powierzchni 100 m2?

Kotły na pellet cieszą się bardzo dużą popularnością i są dostępne w ofercie wielu producentów. Najtańsze piece na ten rodzaj paliwa o mocy 10 kW, czyli modele przeznaczone do ogrzewania domu o powierzchni około 100 m2, kosztują około 8000 - 10000 zł. W takim przedziale cenowym można kupić kocioł z podajnikiem oraz regulacją parametrów podawania paliwa.

Zakup kotła na pellet to świetne rozwiązanie dla każdego, kto szuka ekonomicznego sposobu na ogrzanie domu i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. W przypadku pieców na pellet emisja dwutlenku węgla jest zdecydowanie niższa w porównaniu z urządzeniami na węgiel czy drewno. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Zdecydowana większość użytkowników kotłów ceni sobie to, że wystarczy jedynie co jakiś czas uzupełniać pellet w podajniku. Automatycznie jest on transportowany do komory, a następnie spalany na ruszcie pieca.

Komu zlecić montaż kotła na pellet?

Instalacja pieca na pellet musi być wykonywana przez fachowców, którzy mają bogatą praktykę i niezbędną wiedzę w tym zakresie. Firma Eko2020 to zespół wykwalifikowanych monterów oraz zaufanych podwykonawców, którzy zajmą się profesjonalnym montażem kotła w Twoim domu. Wieloletnie doświadczenie pracowników sprawia, że klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo i dobór odpowiednich rozwiązań technologicznych, dopasowanych do potrzeb.

Prawidłowy montaż pieca na paliwo stałe, a także wsparcie techniczne są niezwykle ważne podczas użytkowania kotła. Zlecając montaż wykwalifikowanym specjalistom, masz pewność, że źródło ogrzewania będzie pracowało zgodnie z przeznaczeniem, co zapewni mu wysoką sprawność.

Piec musi być regularnie serwisowany, czym także zajmie się firma Eko2020. Przeprowadzi przegląd kotła i sprawdzi m.in. układ dostarczający pellet do komory spalania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jest on bezpieczny i wydajny. Takiej kontroli musi dokonać autoryzowany serwisant, który ma niezbędne certyfikaty oraz uprawnienia.

Artykuł sponsorowany