fbpx

JakiEkogroszek.pl

katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Nadszedł czas upałów, a razem z nim także coroczna moda na baseny ogrodowe. Poprzez ich ciągle rosnącą popularność, wybór jest ogromny. Co jest najistotniejsze dla polskiego konsumenta i jakie baseny wybiera najchętniej? Preferencje Klientów zmieniały się na przestrzeni lat. Jednym z ważniejszych wymagań jest cena — możliwie jak najniższa. Z racji tego, że sklepy i producenci prześcigają się w swoich ofertach, Klient ma z czego wybierać. Jakość basenu też musi być odpowiednia.

Baseny ogrodowe składane

W przypadku ogrodów bądź działek, wybór najczęściej pada na basen rozporowy, stelażowy bądź poliestrowy. Są między nimi drobne różnice, jednak zamysł jest taki sam — ma być funkcjonalnie, stabilnie i możliwie jak najkorzystniej cenowo.

Baseny rozporowe nadają się do postawienia na gruncie. Są często wybierane ze względu na ich niską cenę, a także łatwy do zamontowania stelaż. Boki takich basenów są miękkie i rozciągliwe, więc idealnie sprawdzają się dla dzieci. Możliwe jest zamontowanie drabinki, jednak niekoniecznie na stałe. Najczęściej występują w okrągłych, bądź owalnych kształtach. Ich funkcjonalność oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że idealnie sprawdzają się nawet w małych ogrodach.

Baseny stelażowe są swego rodzaju ulepszeniem basenów rozporowych. Oprócz większych rozmiarów, zarówno pod względem wielkości, jak i głębokości, są wzmocnione metalowym stelażem. Przez to ich stabilność i trwałość jest zdecydowanie większa niż tych poprzednich. Przy tym jednak, ich cena jest kilkukrotnie wyższa od cen basenów rozporowych. 

Baseny poliestrowe są wykonane z tworzywa sztucznego i dostarczane w całości, bezpośrednio na posesję Klienta. Zdecydowaną zaletą jest jeszcze większa wytrzymałość i duży wybór rozmiarów i kształtów.

Baseny stacjonarne

W przypadku osób mających większą przestrzeń do zagospodarowania oraz większe możliwości finansowe, bardzo popularne są baseny stacjonarne. Można z nich oczywiście korzystać cały rok, jednak w Polsce to rzadkość. Posiadacze basenów stacjonarnych bardzo rzadko decydują się na systemy podgrzewające wodę czy zadaszenia. Najczęściej w okresie zimowym baseny zostają odpowiednio zabezpieczone i czekają na letni sezon. 

Basen w domu

Jest to najmniej popularna opcja — najbardziej kosztowna i wymagająca największego zaangażowania. Decyzję o umieszczeniu w domu basenu należy uwzględnić już przy projekcie domu. Biorąc pod uwagę kwestię często zmieniającej się pogody w Polsce, taki basen to najlepsza opcja. Jednak na taki typ basenu decydują się jedynie osoby dysponujące dużymi budynkami i oczywiście pokaźnym budżetem.

Tendencja wzrostowa w kwestii kupna basenów ogrodowych jest ewidentnie widoczna. Lata w Polsce są coraz gorętsze i nic dziwnego, że każdy w upalne dni marzy o chwili relaksu w chłodnej wodzie. Zamarzył Ci się basen? Który sprawdziłby się najlepiej w Twoim domu?

Artykuł sponsorowany