Promocje:
Istnieje możliwość otrzymania rabatu w wysokości 250 zł/t dla wybranych klientów. Ekogroszek Karlik (Karlik Groszek Plus) pochodzi z polskich kopalń należących do Polskiej Grypy Górniczej (PGG). Sprzedawany jest na bezzwrotnej palecie po jednej tonie. Plusem są mniejsze, 20 kg worki, łatwiejsze do przenoszenia szczególnie gdy kotłownie obsługuje osoba starsza lub kobieta. Całość jest zabezpieczona przed deszczem kapturem stretch.
Jak czytamy na stronie producenta ekogroszek Karlik ma mieć wysoką wartość opałową. Podany przedział jest między 26-28 MJ/kg. Zawartość siarki ma być równia lub mniejsza od 0.80 %, spiekalność w przedziale 0-20 RI, zawartość popiołu od 3 do 9%, a wilgotność 5-12%. Uziarnienie w przedziale 5-25 mm jest odpowiednie dla kotłów z podajnikiem.
FAQ:
Gdzie mogę kupić ekogroszek Karlik?
Obecnie ekogroszek Karlik możesz kupić bezpośrednio na stronie producenta czyli w sklepie PGG sklep.pgg.pl.
Ekogroszek jest też sprzedawany w wielu prywatnych składach z opałem.
Ile kosztuje tona ekogroszku Karlik?
Tona ekogroszku Karlik kosztuje 1550 zł w wersji workowanej. Jest też dostępny luzem za 1300 zł/t + koszt dostawy.
Ile kosztuje dostawa ekogroszku workowanego z PGG?
Koszt transportu kurierem ekogroszku workowanego wynosi 250 zł za paletę.
Ile ton ekogroszku można kupić w sklepie PGG?
Obecnie nie ma limitów na zakup ekogroszku.
Jaką kaloryczność ma węgiel Karlik?
Kaloryczność Karlika podawana przez producenta jest w przedziale od 26-28 MJ/kg.
Wybrane opinie o ekogroszku Karlik:
Spieków bardzo mało ale wszystko zależy od ustawień, palnika, pieca itp.
Karlik z PGG podobno niezły.
Karlik jest spoko mogę polecić. Sam nim palę od lat.
Trochę popiołu jest ale nawet nieźle sobie radzi przy obecnych temp -5-0.
Zależy od pieca i ustawień. Gorszy niż taki fajny, który kiedyś miałam, ale nie mam spieków. Różowy Tauron dla mojego pieca zdecydowanie gorszy niż Karlik.
Całą zimę palę, dokupiłem jeszcze by mieć już na kolejną zimę. Pali się ładnie, szybko podbija temperaturę, sporo popiołu zostawia, ale tragedii nie ma.
U mnie spala się dobrze , nie robi spieków. Jedynie popiołu sporo z niego zostaję, poza tym ok.
Mam Defro i karlik pali się super.
Ustawić dłużej przerwę w podawaniu i przesłonka na wentylatorze na 3 cm i u mnie śmiga dobrze ale popiołu jest trochę.
Temperaturę osiąga ale co drugi dzień wybieram popiół, jest go dużo. Także to jest takie zło konieczne.
Test ekogroszku:
Ekogroszek Karlik 26+ z Polskiej Grupy Górniczej i jest sprzedawany pod hasłem „Energia polskiego węgla – śląski węgiel”. Węgiel ma granulację 6-25 mm, czyli dolny parametr jest troszeczkę wyższy niż zazwyczaj. Typ węgla 32.1, wartość opałowa minimalnie 26 000 kJ/kg, zawartość popiołu maksymalnie 9%, zawartość wilgoci maksymalnie 12%, spiekalność 0-15 RI. Na opakowaniu nie ma informacji o zawartości siarki. Masa netto worka to 25 kg. Worki są bez zastrzeżeń. Ekogoroszek jest suchy, wilgoci nie widać. Granulacja jest bardzo fajna, gruba. Podziarna nie widać. Są za to kawałki duże. Węgiel jest twardy, ale da się go przełupać.
Na ściankach kotła jest tylko delikatny pył. Karlik to dość charakterystyczny węgiel. Lubi sobie „poleżeć”, czyli nie lubi pracy non stop. Bardzo mało dmuchamy przy tym ekogroszku. Na palniku wszystko jest dopalone, spieków brak. Po zważeniu wyszło tylko 5,2 % zawartości popiołu. Bez grama kamienia. Kocioł pokazał wartość opałowa na poziomie 27 MJ/kg. Zwykły laik nie będzie miał problemów, aby ustawić kocioł pod ten ekogroszek. Test przeprowadził Pan Dariusz Raszka.