fbpx
katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Czerwiec przyniósł użytkownikom kotłów na ekogroszek wyższe ceny opału w porównaniu z poprzednim miesiącem. Analizując dane, zauważamy znaczące podwyżki cen przy wielu produktach. Tak jak informowałem w poprzednich filmach, początek wiosny był najlepszym momentem na zakup opału.

Ceny w Polskiej Grupie Górniczej

Na początku przyjrzyjmy się cenom w Polskiej Grupie Górniczej. W maju wszystkie ekogroszki workowane można było zakupić w cenie 1350 zł plus koszt dostawy, pod warunkiem skorzystania z kodu rabatowego. Obecnie cena wynosi już 1400 zł za tonę. Dodatkowo ekogroszek Karolinka podrożał o 100 zł i jego cena to teraz 1500 zł po uwzględnieniu rabatu.

Południowy Koncern Węglowy (Tauron)

W Południowym Koncernie Węglowym ceny rosną już trzeci miesiąc z rzędu, choć są to stosunkowo niewielkie podwyżki. W czerwcu Ekogroszek Jaret Plus podrożał o około 10 zł i kosztuje teraz 1330 zł za tonę. Natomiast cena Sobieskiego wzrosła o 25 zł, osiągając 1400 zł.

Największe wzrosty i spadki w zestawieniu

W naszym zestawieniu najmocniej wzrosły ceny produktów Sambudrol, Bartex, Zalkar, Sobianek i Supergroszek. Mimo ogólnych podwyżek zauważamy również obniżki cen w firmach KGM, Eko Pellet i Hithaus, a także przy ekogroszku Patriot oraz Carbon.

Korzystne oferty

Obecnie dobre ceny można znaleźć przy ekogroszkach Bimarex, dostępnych w trzech wersjach. Najtańszy Plus kosztuje około 1200 zł, Srebrny 1320 zł, a najmocniejszy Złoty 1470 zł. Wśród najtańszych ekogroszków znaleźć można jeszcze bardziej kaloryczny Ekogroszek PRO Max za 1350 zł. Do wszystkich podanych cen należy doliczyć ewentualny koszt dostawy.

W kolejnych miesiącach spodziewam się dalszych, ale umiarkowanych wzrostów cen. Warto więc monitorować oferty i ewentualne promocje.


Link do zestawienia.
Wszystkie produkty znajdziesz również w katalogu ekogroszków.