fbpx
katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Kolejne zestawienie ekogroszków nie przynosi większych zmian w cennikach. Najważniejszą informacją jest zakończenie promocji „400 zł za drugie zamówienie” w sklepie PGG. W tej chwili ceny ekogroszków workowanych wynoszą 1650 zł za tonę, plus dostawa kurierem 250 zł. Są więc tańsze o 120 zł niż w lipcu ale jednocześnie droższe o 80 zł gdy uwzględniamy zakończoną promocję. Ponieważ ceny są identyczne dla wszystkich workowanych ekogroszków to najbardziej opłaca się zamówić Karolinkę, która powinna mieć nieco większą wartość opałową, mniej popiołu i mniejszą spiekalność niż pozostałe produkty z PGG.

Wszystkie ekogroszki workowane są trudno dostępne. Z informacji jakie się pojawiają można wnioskować, że najczęściej wystawiane są do sprzedaży w okolicach 8 godziny rano.

Znacznie częściej dostępne są ekogroszki luzem. Ich cena to 1400 zł za tonę. Dostawa do KDW jest w cenie ale za transport pod dom trzeba dopłacić.

Węgiel kostka i orzech jest od 1100 zł za tonę. Ten sortyment jest dostępny praktycznie cały czas.

Część sprzedawców, w ślad za Polską Grupą Górniczą podniosła nieznacznie ceny swoich produktów. Część zdecydowała się na obniżki aby zbliżyć się do średniej.

Najtańsze ekogroszki workowane wraz z dostawą można zamówić za ok. 1800 zł. Na chwilę obecną nie ma problemu z dostępnością, a wybór jest dość duży.

Ceny węgla na świecie są na stabilnym poziomie w okolicach 100$ za tonę.

Zobacz całe zestawienie cen.