fbpx
katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Spółka PGG wprowadza nowe limity na sprzedaż węgla. Teraz będzie można kupić już tylko 2 tony węgla lub ekogroszku w ciągu 12 miesięcy. Jest jednak opcja aby w ramach limitu dokupić 3 tony miału. Oczywiście należy liczyć się z podwójną opłatą za transport.

Widać wyraźnie kierunek w którym zmierzamy. Najpierw zniesiono zakaz palenia miałem, potem wprowadzono go do sprzedaży, a teraz jesteśmy zachęcani do zakupu ceną i nałożonymi limitami.

Jest to oczywiście jakieś rozwiązanie. Miału produkujemy i importujemy bardzo dużo. Jest on też stosunkowo tani. Uwzględniając dodatek węglowy, można pozyskać 3 tony opału za kilkaset złotych przy założeniu, że mieszkamy blisko taniego KDW. Dla części osób, szczególnie tych najbiedniejszych będzie to lepsza alternatywa niż brak jakiegokolwiek opału.

Chętni na gruby węgiel i ekogroszek będą musieli głębiej sięgnąć do swojej kieszeni i dokupić brakujący opał po cenie rynkowej. Mam cichą nadzieję, że niebawem pojawi się brykiet i pellet węglowy. Jeśli nie gotowy produkt to może chociaż taka usługa.

Na plus można uznać dostępność miału. Jak podaje PGG w ostatniej sesji do kupienia było 40 tys. ton, z czego sprzedano tylko 10 tys. ton.