fbpx

JakiEkogroszek.pl

katalog, ceny, testy, analizy, promocje

W życie wchodzi nowy regulamin sklepu PGG. Wprowadzono sporo istotnych zmian o których powinieneś wiedzieć. Wypunktowałem, w mojej ocenie, te najważniejsze i krótko opisałem. Cała treść dostępna jest na stronach PGG (link). 

1. Sprzedaż i odbiór towaru możliwy jest tylko na terenie Polski.
2. Zabronione jest ingerowanie w zawartość sklepu np. poprzez korzystanie z botów.
3. Towary w sklepie można przeglądać bez rejestracji ale aby dokonać zakupu trzeba mieć konto i się zalogować.
4. Na jeden adres można zakupić już tylko 3 tony węgla, raz na 12 miesięcy. Uwzględnione zostaną wszystkie transakcje począwszy od 11 marca 2022 r.
5. Nowością jest możliwość odebrania opału nie tylko w kopalni ale i u Kwalifikowanego Dostawcy. Temat jeszcze szczegółowo omówię w osobnym materiale.
6. Zakupiony węgiel musi być przeznaczony na cele opałowe. Nie można go sprzedać. Przewidziana jest kara umowna w wysokości 4-krotności wartości zakupionego węgla.
7. Jeśli zamówisz węgiel z opcją dostawy do Kwalifikowanego Dostawcy Węgla do ceny Towaru doliczony zostanie koszt transportu.
8. Za węgiel należy zapłacić w terminie do 5 dni roboczych od daty potwierdzenia złożenia zamówienia przez sprzedawcę. Po tym terminie zamówienie zostanie anulowane.
9. PGG może odmówić sprzedaży gdy nie zgadza się rachunek bankowy z którego wykonujesz przelew, nie zgadzają się dane w CEEB, przekroczyłeś limity lub wykorzystałeś węgiel na inne cele niż ogrzewanie domu.
10. Termin odbioru węgla z kopalni został skrócony do 30 dni.