fbpx
katalog, ceny, testy, analizy, promocje

Miesiąc temu gdy pojawiły się konkretne informacje dotyczące dopłat do węgla ostrzegałem, że propozycje forsowane przez rząd nie poprawią sytuacji na rynku opału. Film jest dostępny pod tytułem „Dopłaty do węgla – To Nie Będzie Działać!”.

Wszystkie wskazane problemy były następnie wielokrotnie przedstawiane przez opozycję na komisji sejmowej, a następnie w sejmie i senacie.

Teraz, kilkanaście dni przed wejściem w życie zapisów ustawy, okazuje się, że firmy prywatne nie są zainteresowane. Mówił o tym na konferencji rzecznik rządu. „W zakresie sektora prywatnego nie ma tak dużego zainteresowania.” „Nie możemy czekać dalej czy to zainteresowanie się pojawi czy nie.” „Wypracowujemy nowe rozwiązania które będą przedmiotem jutrzejszych obrad Rady Ministrów”.

Przypomnę tylko, że zgodnie z zapisami ustawy firmy prywatne miały najpierw kredytować się na zakup węgla importowanego, następnie sprzedawać po cenie regulowanej, a następnie liczyć na rekompensatę która może zostać pomniejszona do bliżej nieokreślonej wartości.

Premier, ministrowie oraz szefowie spółek spotykają się i będą szukać innych rozwiązań.

Podsumowując. Mimo zapewnień, węgla nie ma w wystarczającej ilości. Program dopłat będzie więc modyfikowany lub rozszerzany o inne formy wsparcia.

Inne: Piec przemysłowy - jaki wybrać?