Ekogroszek – optymalne paliwo opałowe na sezon grzewczy

Ekogroszek to wybór wielu Polaków poszukujących skutecznych sposobów na ogrzanie swojego miejsca zamieszkania. Sięgają po niego szczególne chętnie osoby, którym zależy na tanim i dokładnym ogrzaniu swoich czterech kątów. Jeśli rozważasz zakup ekogroszku – poniżej podpowiadamy po jaki ekogroszek warto sięgnąć, jak zachować jego optymalne parametry oraz dlaczego warto stosować właśnie to paliwo opałowe.

Ekogroszek – co warto wiedzieć przed zakupem

W każdym sezonie grzewczym ten sam temat powraca na usta wielu tysięcy Polaków. Chodzi oczywiście o wybór paliwa opałowego, za pomocą których ogrzejemy nasze domostwa. Z roku na rok przybywa użytkowników ekogroszku, czyli ekologicznego paliwa opałowego powstałego na bazie węgla. Z ekogroszku korzystają zarówno prywatni odbiorcy jak i menagerowie dużych budynków publicznych i komercyjnych. W przypadku każdego z nich – ekogroszek może być wyborem optymalnym.

Przeglądając dostępne ekogroszki warto zwrócić uwagę na ich najważniejsze parametry. Należą do nich wartość opałowa, poziom spiekalności, ilość powstającego popiołu oraz poziom wilgoci. Ponadto, warto upewnić się jaki jest procentowy udział związków siarki, czyli substancji, które w trakcie spalania mogą zaszkodzić środowisku. We wszystkich niepodrabianych ekogroszkach powinien on wynosić mniej niż 1 procent.

fot. materiały prasowe

Jak obniżyć ilość zużywanego ekogroszku?

Różnorodne czynniki mają wpływ na to, jak skuteczny będzie ekogroszek w wytwarzaniu energii cieplnej. Wymienić należy przede wszystkim poziom termoizolacji budynku. Największe ubytki w cieple mają miejsce oczywiście w pobliżu okien oraz w okolicy dachu – na strychu lub poddaszu.

Poziom zużycia ekogroszku może być różny, w zależności od stanu, wieku oraz rozmiaru budynku, w którym mieszkamy. Przykładowo, jeśli nasze gospodarstwo domowe jest dobrze zabezpieczone termicznie, ma około 150 metrów kwadratowych powierzchni – jego ocieplenie będzie wymagało zużycia od 20 do 30 kilogramów paliwa dziennie.

Po zamówieniu, ekogroszek należy odpowiednio przechowywać, by paliwo zachowało swoje optymalne właściwości. Przede wszystkim – najlepiej zamawiać ekogroszek workowany, a nie dostarczany luzem. Opakowanie jest w pełni szczelne, co gwarantuje, że składniki ekogroszku nie będą ulegać szkodliwym procesom, na przykład utlenianiu. Ponadto, kupując ekogroszek workowany mamy pewność, że nabyte paliwo jest zgodne z opisem, a nie – wymieszane z niskokalorycznym i szkodliwym miałem węglowym.

Jaki rodzaj ekogroszku warto wybrać?

Osobom poszukującym ekogroszków najwyżej klasy, polecamy wybór Pan Groszek Red, ekogroszku o najwyższym poziomie wartości opałowej. Wynosi ona nawet 30 Mj na kilogram tego paliwa. Jest to ekogroszek niezwykle skuteczny w ogrzewaniu pomieszczeń mieszkalnych oraz wody użytkowej. Jego dodatkowe zalety to minimalna ilość powstającego w czasie spalania popiołu oraz wyjątkowa niska zawartość siarki.

Dla klientów budżetowych polecamy natomiast Pan Groszek Blue, o nieco słabszych parametrach opałowych, jednak wyjątkowo korzystnym stosunku ceny względem jakości. Jest to paliwo wykorzystywane zarówno do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych, fabrycznych, użyteczności publicznej i licznych innych. Pan Groszek Blue odznacza się równie niską zawartością siarki i innych substancji szkodliwych.

Artykuł sponsorowany

Aktualne ceny, testy, analizy i promocje. Największy katalog internetowy ekogroszków z możliwością wyszukiwania po parametrach technicznych i kryteriach finansowych.